Proteklog vikenda takmičari KBS „Tuzla“ Tuzla su nastupili na dva karate turnira.

U subotu 23.9.2023 godine su nastupili na Memorijalnom turniru “Miloš Delić” u Bratuncu. Klub je u generalnom plasmanu zauzeo 3 mjesto, a za najuspješniju takmičarku turnira proglašena je Iman Hamzić.

Zlatne medalje:

  1. Vedad Osmanbegović, 13 godina -45 kg
  2. Hamza Hamzić, 13 godina -55 kg
  3. Hamza Hamzić, kadeti -57 kg
  4. Iman Hamzić, kate 10 godina
  5. Iman Hamzić, 11 godina
  6. Gloria Žigić, 10 godina -30 kg
  7. Iman Hamzić, 10 godina -34 kg
  8. Gloria Žigić, 11 godina -32 kg
  9. Lamija Imširović, kate 10 godina žuti pojas

Srebrene medalje

  1. Lamija Imširović, 10 godina +40 kg
  2. Iman Hamzić, 11 godina -32 kg

Bronzane medalje

  1. Haris Jahić, kadeti -70 kg
  2. Vedad Osmanbegović, kadeti -52 kg

Takmičare je vodio trener Fikret Selman uz pomoć našeg juniora Farisa Sinanovića.

 

U nedjelju 24.9.2023 godine su nastupili na 23. Karate Kupu “Lukavac 2023”. Učešće je uzelo 518 takmičara iz 2 zemlje. Klub je u generalnom plasmanu zauzeo visoko 2 mjesto.

Zlatne medalje:

  1. Kate ekipno djevojčice 10-11 godina
  2. Kate ekipno kadetkinje/juniorke
  3. Glorija Žigić, 10 godina -30 kg
  4. Amna Ibrahimović, 12 godina -40 kg
  5. Martina Andrić, 12 godina -45 kg
  6. Amna Ibrahimović, 13 godina -39 kg
  7. Irna Mujanović, juniorke -53 kg
  8. Mak Žilić 9 godina -34 kg
  9. Borbe ekipno djevojčice 10/11 godina
  10. Borbe ekipno djevojčice 12/13 godina
  11. Amila Zulfić, 9 godina -32 kg

Srebrene medalje”

  1. Mak Žilić, 10 godina -30 kg
  2. Lamija Saltović, 11 godina +44 kg
  3. Lamija Saltović, 12 godina -50 kg
  4. Ines Halilović kate 8 godina žuti pojas
  5. Irna Mujanović, juniorke Open

Bronzane medalje:

  1. Ahmed Hrustanović, kate 8 godina
  2. Sanjin Suljkić, 10 godina -30 kg
  3. Merjem Hrustanović, kate 9 godina
  4. Ejna Kudumović, 10 godina -30 kg
  5. Lamija Imširović, 10 godina +40 kg
  6. Glorija Žigić, 11 godina -32 kg
  7. Martina Andrić, 13 godina -44 kg
  8. Emili Suljić, juniorke +66 kg
  9. Sanjin Suljkić, kate 10 godina
  10. Amila Zulfić, kate 10 godina
  11. Faruk Omerović, kate 9 godina žuti pojas
  12. Lamija Imširović, kate 10 godina žuti pojas

Takmičare su vodile: Amila Vidović, Azra Dahalić, Nudžejma Ibrić.

 

 

PRESS KLUBA